Panasonic Electronic Components ERJ-S12J333U
ERJ-S12J333U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J333U
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J333U.pdf
Availability of ERJ-S12J333U
QUANTITY
ERJ-S12J333U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J333U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J333U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J333U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J333U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J333U Details Description
Related parts for ERJ-S12J333U
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CORDSET USB CABLE OPEN datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2KOHM RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 30AWG WHT datasheet.pdf