Panasonic Electronic Components ERJ-S12J621U
ERJ-S12J621U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12J621U
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12J621U.pdf
Availability of ERJ-S12J621U
QUANTITY
ERJ-S12J621U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12J621U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12J621U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12J621U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12J621U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12J621U Details Description
Related parts for ERJ-S12J621U
WIRE HARNESS NYL NAT 3/8 X .05" datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.3V 0.5A SYNC 6SON datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf