Panasonic Electronic Components ERJ-S14F1213U
ERJ-S14F1213U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F1213U
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F1213U.pdf
Availability of ERJ-S14F1213U
QUANTITY
ERJ-S14F1213U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F1213U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F1213U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)