Panasonic Electronic Components ERJ-S14F1581U
ERJ-S14F1581U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F1581U
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F1581U.pdf
Availability of ERJ-S14F1581U
QUANTITY
ERJ-S14F1581U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F1581U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F1581U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F1581U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F1581U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F1581U Details Description
Related parts for ERJ-S14F1581U
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CBL RIBN 6COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
INSERT MALE 10POS+1GND SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf