Panasonic Electronic Components ERJ-S14F1652U
ERJ-S14F1652U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F1652U
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F1652U.pdf
Availability of ERJ-S14F1652U
QUANTITY
ERJ-S14F1652U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F1652U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F1652U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F1652U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F1652U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F1652U Details Description
Related parts for ERJ-S14F1652U
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf