Panasonic Electronic Components ERJ-S14F2260U
ERJ-S14F2260U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F2260U
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F2260U.pdf
Availability of ERJ-S14F2260U
QUANTITY
ERJ-S14F2260U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F2260U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F2260U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F2260U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F2260U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F2260U Details Description
Related parts for ERJ-S14F2260U
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
RND STNDOFF 10-32 CERAMIC 1-1/2" datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LABEL LASER 2"X0.50" WHT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN F JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf