Panasonic Electronic Components ERJ-S14F2550U
ERJ-S14F2550U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F2550U
Brief Description
RES SMD 255 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F2550U.pdf
Availability of ERJ-S14F2550U
QUANTITY
ERJ-S14F2550U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F2550U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F2550U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F2550U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F2550U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F2550U Details Description
Related parts for ERJ-S14F2550U
OPTOISO 5.3KV OPEN COLL 6SOIC datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBS THREAD MALE 1/4" NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 24POS FEMAL datasheet.pdf
MAXI-POWER-TIM CONTACT datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIBRATOR 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf