Panasonic Electronic Components ERJ-S14F33R0U
ERJ-S14F33R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F33R0U
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F33R0U.pdf
Availability of ERJ-S14F33R0U
QUANTITY
ERJ-S14F33R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F33R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F33R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F33R0U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F33R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F33R0U Details Description
Related parts for ERJ-S14F33R0U
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
REPLACEMENT INLET CYLENDER datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 60W TO220 datasheet.pdf
CABLE GLAND IP65 BRASS PG 36 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 32A TO-264 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.15"L X 1.58"W datasheet.pdf
EMULATOR JTAG XDS220 USB/ETH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf