Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3403U
ERJ-S14F3403U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3403U
Brief Description
RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3403U.pdf
Availability of ERJ-S14F3403U
QUANTITY
ERJ-S14F3403U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3403U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3403U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3403U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3403U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3403U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3403U
CONN HEADER LOPROFILE 27POS .100 datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V MULTIPROTCOL 36SSOP datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST BLUE datasheet.pdf
RELAY SSR AC 40A 140VAC PNL MNT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf