Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3573U
ERJ-S14F3573U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3573U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3573U.pdf
Availability of ERJ-S14F3573U
QUANTITY
ERJ-S14F3573U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3573U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3573U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3573U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3573U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3573U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3573U
IC FLASH 32MBIT 110NS 64EASYBGA datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 12POS 15AU datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 405MA 270 MOHM datasheet.pdf
SC-SC DUPLEX 10G 2M datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 88POS datasheet.pdf