Panasonic Electronic Components ERJ-S14F3603U
ERJ-S14F3603U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F3603U
Brief Description
RES SMD 360K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F3603U.pdf
Availability of ERJ-S14F3603U
QUANTITY
ERJ-S14F3603U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F3603U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F3603U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F3603U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F3603U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F3603U Details Description
Related parts for ERJ-S14F3603U
LED SUPERBRIGHT RED datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 1:1:1 SMD datasheet.pdf
CONN CAP COVER FOR BNC TEE ADAPT datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 200MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE MARKER LABELS 7000PCS datasheet.pdf
TRANS LDMOS SOT502B datasheet.pdf
RES 9.09M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED PMI .158" RED PVC FREE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf