Panasonic Electronic Components ERJ-S14F4223U
ERJ-S14F4223U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F4223U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F4223U.pdf
Availability of ERJ-S14F4223U
QUANTITY
ERJ-S14F4223U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F4223U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F4223U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F4223U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F4223U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F4223U Details Description
Related parts for ERJ-S14F4223U
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN SCREW PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.35V 8A SYNC 10UQFN datasheet.pdf