Panasonic Electronic Components ERJ-S14F4701U
ERJ-S14F4701U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F4701U
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F4701U.pdf
Availability of ERJ-S14F4701U
QUANTITY
ERJ-S14F4701U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F4701U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F4701U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F4701U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F4701U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F4701U Details Description
Related parts for ERJ-S14F4701U
FIXED IND 10UH 2.8A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MUX 3BIT 4:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
STAINLESS WOBBLE ROD LEV datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 16VDC 2416 datasheet.pdf
IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6-XSON datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 45NS 52PLCC datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 100K 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf