Panasonic Electronic Components ERJ-S14F51R0U
ERJ-S14F51R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F51R0U
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F51R0U.pdf
Availability of ERJ-S14F51R0U
QUANTITY
ERJ-S14F51R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F51R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F51R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F51R0U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F51R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F51R0U Details Description
Related parts for ERJ-S14F51R0U
CONN HOUSING 2POS 2.5MM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LIS3LV02DL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTLR QUAD 36-TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 450 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf