Panasonic Electronic Components ERJ-S14F6193U
ERJ-S14F6193U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F6193U
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F6193U.pdf
Availability of ERJ-S14F6193U
QUANTITY
ERJ-S14F6193U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F6193U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F6193U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F6193U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F6193U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F6193U Details Description
Related parts for ERJ-S14F6193U
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP I2C 8-TDFN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 18MM datasheet.pdf