Panasonic Electronic Components ERJ-S14F61R9U
ERJ-S14F61R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F61R9U
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F61R9U.pdf
Availability of ERJ-S14F61R9U
QUANTITY
ERJ-S14F61R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F61R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F61R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F61R9U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F61R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F61R9U Details Description
Related parts for ERJ-S14F61R9U
IC AMP CMOS VIDEO 50MHZ 8-DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 185V 0.05A MINI-3P datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W SOT89 datasheet.pdf
IC PWR MNTR/OVRVOLT PROT 24TQFN datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
T-STRUT W/BRKT 20.85" datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
ASSY FLOOR-MOUNTING STANDS 48" datasheet.pdf