Panasonic Electronic Components ERJ-S14F6493U
ERJ-S14F6493U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F6493U
Brief Description
RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F6493U.pdf
Availability of ERJ-S14F6493U
QUANTITY
ERJ-S14F6493U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F6493U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F6493U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F6493U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F6493U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F6493U Details Description
Related parts for ERJ-S14F6493U
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 3DB 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.8UH 2.9A 42.8 MOHM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 12POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf