Panasonic Electronic Components ERJ-S14F6812U
ERJ-S14F6812U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F6812U
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F6812U.pdf
Availability of ERJ-S14F6812U
QUANTITY
ERJ-S14F6812U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F6812U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F6812U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F6812U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F6812U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F6812U Details Description
Related parts for ERJ-S14F6812U
RES 2.7K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 69.7VC DO214AA datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 900MA 790 MOHM datasheet.pdf
38.4MHZ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
DC TO DC CONVERTER 5V 10A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
ATTENUATOR 11 DB DC 4GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf