Panasonic Electronic Components ERJ-S14F7682U
ERJ-S14F7682U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F7682U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F7682U.pdf
Availability of ERJ-S14F7682U
QUANTITY
ERJ-S14F7682U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F7682U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F7682U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F7682U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F7682U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F7682U Details Description
Related parts for ERJ-S14F7682U
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY W/ROLL OFF datasheet.pdf
EVALUATION BRD VTM CURRENT MULTI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 1CH 38QFN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C/6P4C VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf