Panasonic Electronic Components ERJ-S14F7682U
ERJ-S14F7682U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F7682U
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F7682U.pdf
Availability of ERJ-S14F7682U
QUANTITY
ERJ-S14F7682U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F7682U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F7682U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F7682U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F7682U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F7682U Details Description
Related parts for ERJ-S14F7682U
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
032 EURO TYPE C RECEPT AP ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
THERMAL TAPE FOR 14.5MM BOARD datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER PLCC TO 84DIP 0.6 datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf