Panasonic Electronic Components ERJ-S14F80R6U
ERJ-S14F80R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F80R6U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F80R6U.pdf
Availability of ERJ-S14F80R6U
QUANTITY
ERJ-S14F80R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F80R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F80R6U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F80R6U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F80R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F80R6U Details Description
Related parts for ERJ-S14F80R6U
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY DOT 5X7 HER CRC 0.68" datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
PANEL STEEL SWING 30X20" WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 7PPM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf