Panasonic Electronic Components ERJ-S14J103U
ERJ-S14J103U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J103U
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J103U.pdf
Availability of ERJ-S14J103U
QUANTITY
ERJ-S14J103U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J103U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J103U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J103U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J103U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J103U Details Description
Related parts for ERJ-S14J103U
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN 45 POS 2MM VERT PC datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN CORD 45DEG 2POS 72" AC PLUG datasheet.pdf
EVAL KIT FOR TPS7A3501 datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED PVC SLOTTED datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf