Panasonic Electronic Components ERJ-S14J224U
ERJ-S14J224U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J224U
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J224U.pdf
Availability of ERJ-S14J224U
QUANTITY
ERJ-S14J224U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J224U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J224U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J224U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J224U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J224U Details Description
Related parts for ERJ-S14J224U
CONN OSP PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
COVER HINGED STRAIGHT 4X4X120" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS PNL MNT PIN datasheet.pdf