Panasonic Electronic Components ERJ-S14J510U
ERJ-S14J510U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14J510U
Brief Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14J510U.pdf
Availability of ERJ-S14J510U
QUANTITY
ERJ-S14J510U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14J510U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14J510U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14J510U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14J510U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14J510U Details Description
Related parts for ERJ-S14J510U
JUMPER-H9991TR/A3047B/X 4" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST 4B 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP QUAD 85MHZ 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN BLK ASSY,5PR,XC,110 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8SSOP datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 37KHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf