Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF12R4U
ERJ-S1DF12R4U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF12R4U
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF12R4U.pdf
Availability of ERJ-S1DF12R4U
QUANTITY
ERJ-S1DF12R4U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF12R4U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF12R4U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF12R4U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF12R4U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF12R4U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF12R4U
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
CABLE 4COND 6AWG SLATE 100' datasheet.pdf
BIT KIT STEP-1 3 8. datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 7.5MM 30DEG datasheet.pdf
DIODE ZENER 23.3V 600MW DO220AA datasheet.pdf