Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1540U
ERJ-S1DF1540U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1540U
Brief Description
RES SMD 154 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1540U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1540U
QUANTITY
ERJ-S1DF1540U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1540U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1540U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1540U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1540U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1540U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1540U
Crystal 50.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 52 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
IC REG BUCK/LINEAR SYNC 20WQFN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
Connector Header 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf