Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1620U
ERJ-S1DF1620U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1620U
Brief Description
RES SMD 162 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1620U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1620U
QUANTITY
ERJ-S1DF1620U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1620U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1620U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1620U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1620U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1620U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1620U
IC OPAMP VFB 145MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CHOKE CAN-BUS 4700.0UH 400MA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 8400UF 20% 35V FLATPACK datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
CONN PWR JACK R/A 2.5MM SEALED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8K OHM 5% 10W datasheet.pdf