Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF18R2U
ERJ-S1DF18R2U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF18R2U
Brief Description
RES SMD 18.2 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF18R2U.pdf
Availability of ERJ-S1DF18R2U
QUANTITY
ERJ-S1DF18R2U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF18R2U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF18R2U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF18R2U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF18R2U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF18R2U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF18R2U
IC DVR/RCVR 5V RS232 DUAL 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X5R 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf