Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF1961U
ERJ-S1DF1961U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF1961U
Brief Description
RES SMD 1.96K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF1961U.pdf
Availability of ERJ-S1DF1961U
QUANTITY
ERJ-S1DF1961U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF1961U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF1961U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.96k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF1961U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF1961U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF1961U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF1961U
RES 3.5K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 43POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
RES 95.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.1A TO-236AB datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
COUPLER 30 DB 0.5-1GHZ datasheet.pdf
JT 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 1500 UF 20% 10 V datasheet.pdf