Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2000U
ERJ-S1DF2000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2000U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2000U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2000U
QUANTITY
ERJ-S1DF2000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2000U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2000U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2000U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2000U
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 3POS 2.5MM datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 10MBAR DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CARRIER OPEN datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf