Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2000U
ERJ-S1DF2000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2000U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2000U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2000U
QUANTITY
ERJ-S1DF2000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2000U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2000U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2000U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2000U
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
C/A 12FIB SM MPO-MPO datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6PLCC SMD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
LED XLAMP ML-C WARM WHITE SMD datasheet.pdf
TV 6C 6#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf