Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF22R6U
ERJ-S1DF22R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF22R6U
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF22R6U.pdf
Availability of ERJ-S1DF22R6U
QUANTITY
ERJ-S1DF22R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF22R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF22R6U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF22R6U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF22R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF22R6U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF22R6U
IDC CABLE - MSD16K/MC16M/MCG16K datasheet.pdf
FITTING INS CRNR LD/LDP/CD3 WHT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 1606 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 14KHZ 10UQFN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf