Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2550U
ERJ-S1DF2550U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2550U
Brief Description
RES SMD 255 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2550U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2550U
QUANTITY
ERJ-S1DF2550U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2550U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2550U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2550U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2550U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2550U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2550U
BOX ABS/PC GRAY 32.05"LX24.18"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 48.7OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 412K OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf