Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF2700U
ERJ-S1DF2700U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF2700U
Brief Description
RES SMD 270 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF2700U.pdf
Availability of ERJ-S1DF2700U
QUANTITY
ERJ-S1DF2700U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF2700U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF2700U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF2700U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF2700U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF2700U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF2700U
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PTC 24V POLYFUSE SMT 0603 .035A datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf