Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3003U
ERJ-S1DF3003U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3003U
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3003U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3003U
QUANTITY
ERJ-S1DF3003U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3003U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3003U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3003U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3003U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3003U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3003U
IDC CABLE - MKR40K/MC40F/MCG40K datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 METAL PLATED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO204AL datasheet.pdf
1.00MM DIA WTB REC DR 10CKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 8" datasheet.pdf