Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3240U
ERJ-S1DF3240U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3240U
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3240U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3240U
QUANTITY
ERJ-S1DF3240U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3240U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3240U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3240U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3240U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3240U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3240U
IC COMPAR TINY R-R CMOS SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 288.75VC DO15 datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FEMALE DUST CAP 25 POS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 4V X5R 01005 datasheet.pdf