Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3240U
ERJ-S1DF3240U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3240U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3240U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3240U
QUANTITY
ERJ-S1DF3240U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3240U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3240U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3240U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3240U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3240U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3240U
IC FPGA 120 I/O 160QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 2K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET BR 15MM datasheet.pdf
CONN PWR JACK 1.7X4MM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 4POS STR MALE-R/A FEMAL 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf