Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3241U
ERJ-S1DF3241U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3241U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3241U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3241U
QUANTITY
ERJ-S1DF3241U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3241U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3241U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3241U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3241U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3241U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3241U
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2611 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG PIN ASSY 30POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
BAROMETER datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CAP FILM 910NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf