Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3243U
ERJ-S1DF3243U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3243U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3243U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3243U
QUANTITY
ERJ-S1DF3243U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3243U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3243U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3243U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3243U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3243U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3243U
CONN RCPT .100" 74POS DL 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24 UNF 20MA datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-24V 3600RES 2M datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14HSSOP datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X144" A VFN datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 100POS datasheet.pdf