Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF3480U
ERJ-S1DF3480U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF3480U
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF3480U.pdf
Availability of ERJ-S1DF3480U
QUANTITY
ERJ-S1DF3480U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF3480U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF3480U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF3480U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF3480U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF3480U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF3480U
CONN TERM FEMALE 22-30AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38-QFN datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-1000' BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf