Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF4221U
ERJ-S1DF4221U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF4221U
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF4221U.pdf
Availability of ERJ-S1DF4221U
QUANTITY
ERJ-S1DF4221U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF4221U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF4221U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF4221U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF4221U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF4221U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF4221U
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 10POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.5VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf