Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF4420U
ERJ-S1DF4420U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF4420U
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF4420U.pdf
Availability of ERJ-S1DF4420U
QUANTITY
ERJ-S1DF4420U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF4420U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF4420U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF4420U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF4420U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF4420U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF4420U
BATTERY PACK NIMH 4.8V 1550MAH datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 20GB datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 50V 200 OHM 110C datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 164-174MHZ MX datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf