Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF45R3U
ERJ-S1DF45R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF45R3U
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF45R3U.pdf
Availability of ERJ-S1DF45R3U
QUANTITY
ERJ-S1DF45R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF45R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF45R3U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF45R3U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF45R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF45R3U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF45R3U
JUMPER-H9991TR/1852YL/X 4" datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 22POS 1MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LED PHOTO RED 650NM 700MA datasheet.pdf