Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF4752U
ERJ-S1DF4752U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF4752U
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF4752U.pdf
Availability of ERJ-S1DF4752U
QUANTITY
ERJ-S1DF4752U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF4752U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF4752U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF4752U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF4752U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF4752U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF4752U
CAP CER 8.2PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
IC PLATFORM 802.15.4 48LGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 70A datasheet.pdf