Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF4753U
ERJ-S1DF4753U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF4753U
Brief Description
RES SMD 475K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF4753U.pdf
Availability of ERJ-S1DF4753U
QUANTITY
ERJ-S1DF4753U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF4753U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF4753U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF4753U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF4753U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF4753U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF4753U
SWITCH PUSHBUTTON SPST 5A 14V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 310MA 1.3 OHM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 5KW datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1/3W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf