Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF5100U
ERJ-S1DF5100U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF5100U
Brief Description
RES SMD 510 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF5100U.pdf
Availability of ERJ-S1DF5100U
QUANTITY
ERJ-S1DF5100U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF5100U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF5100U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF5100U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF5100U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF5100U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF5100U
CONN RCPT CPC 16POS FREE HANGING datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
TPUTTY 504 30CC SYRINGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 30"X24" datasheet.pdf
RES 8 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf