Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF6193U
ERJ-S1DF6193U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF6193U
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF6193U.pdf
Availability of ERJ-S1DF6193U
QUANTITY
ERJ-S1DF6193U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF6193U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF6193U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF6193U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF6193U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF6193U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF6193U
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG14 GY 5/8" datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 1.6A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
GEN IND TORCH BUTANE PWR datasheet.pdf
REPLACEMENT GLOBE datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AB datasheet.pdf