Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF6341U
ERJ-S1DF6341U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF6341U
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF6341U.pdf
Availability of ERJ-S1DF6341U
QUANTITY
ERJ-S1DF6341U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF6341U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF6341U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF6341U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF6341U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF6341U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF6341U
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC34S/AE34M/CKC34S datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHISPER 9DBI 36" SMA MALE datasheet.pdf
SAFETY LABEL W/SPECIAL ADHESIVE datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO216AA datasheet.pdf