Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF64R9U
ERJ-S1DF64R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF64R9U
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF64R9U.pdf
Availability of ERJ-S1DF64R9U
QUANTITY
ERJ-S1DF64R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF64R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF64R9U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF64R9U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF64R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF64R9U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF64R9U
CONN IDC SOCKET 44POS 2MM GOLD datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 8AWG datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 524012 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf
GT 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 25 V datasheet.pdf