Panasonic Electronic Components ERJ-S1DF8061U
ERJ-S1DF8061U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1DF8061U
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-S1DF8061U.pdf
Availability of ERJ-S1DF8061U
QUANTITY
ERJ-S1DF8061U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1DF8061U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1DF8061U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1DF8061U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1DF8061U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1DF8061U Details Description
Related parts for ERJ-S1DF8061U
RES SMD 1.1KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
PROBE W/BANANA PLUG ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MOD LED HB ACRICH2 120V 650 LM datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
5 X 16 85 OHM BP PRESS-IN TOOL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012 datasheet.pdf